TCDD’ye 103 Bin Liralık Tazminat Davası

havaist sefer saatleri duraklari ve havaist fiyat tarifeleri

Ankara Konya seferini yapan yüksek hızlı trenin 13 Aralık 2018’de kılavuz trenle çarpışması sonucu meydana gelen 9 kişinin öldüğü, 86 kişinin yaralandığı tren kazasında yaralanan Turan Berk Çetin T.C Devlet Demir Yolları’na (TCDD) 103 bin 262 liralık tazminat davası açtı.

9 kişinin hayatını kaybettiği ve 86 kişinin yaralandığı tren kazasında, uzun süre Ankara’da bulunan Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gördüğünü belirten Çetin, yaralanması nedeniyle devam eden uzun tedavi süreci ve maddi, manevi kayıpları TCDD’ye tazminat davası açtı. Mahkemeye verdiği dilekçede, kazanın meydana geldiği Marşandiz istasyonunda sinyalizasyon olmamasını belirten Turan Berk Çetin’in avukatı, bu durumun ağır bir kusur olduğunu ve kaza sonrası Turan Berk Çetinin uzun süre çalışamadığını belirterek, zararlarının karşılanmasını TCDD yönetiminden talep etti.

Turan Berk Çetin’in avukatı, uğramış olduğu zararlar için 3 bin 262 lirası maddi ve 100 bin lirası manevi olmak üzere 103 bin 262 lira tazminatın davalıdan tahsilini istedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.