Vatandaşın Halkapınar İstasyonu ile imtihanı

Özellikle sabah va akşam saatlerinde, İZBAN Hattı’na bağlanan köprünün yetersiz olması nedeniyle sıkıntı yaşayan vatandaş çözüm bekliyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TCDD’nin yüzde 50 ortaklıkla hayata geçirdiği 80 kilometrelik İZBAN Hattı’nın can damarını oluşturan Halkapınar ‘daki aktarma merkezinde her geçen gün artan yolcu sayısı nedeniyle özellikle sabah işe gidiş, akşam da işten eve dönüş saatlerinde sıkıntı yaşanmaya başladı. Akşam saatlerinde İZBAN Hattı ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı metro istasyonu arasındaki demir köprünün yetersiz olması, vatandaşların büyük çile çekmesine yol açıyor. Söz konusu alanın karanlık olmasından yakınan vatandaşlar, yetkililerin soruna bir an önce çare bulmasını istedi.

YENİDEN DÜZENLENECEK
Öte yandan Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de mevcut aktarma istasyonunun gelişletilmesi ve kapasitesinin artırılması amacıyla çalışma başlatıldığını belirtti. Söz konusu alandaki demir köprünün yıkılıp yerine daha geniş beton köprü yapılacağını, aktarma istasyonunun önümüzdeki süreçte devreye girmesi öngörülürken, tramvay hattı da dikkate alınarak yeniden düzenleneceğini belirten yetkililer, yürütülen iyileştirme çalışmalarının önümüzdeki aylarda tamamlanacağını belirtti. Belediye yetkilileri, Halkapınar Aktarma İstasyonu’na ilave olarak Hilal’de de aktarma istasyonu yapımı için çalışmalara başlandığını belirterek, Hilal Aktarma İstasyonu’nun devreye girmesi ile birlikte Halkapınar istasyonu’ndaki yoğunluğun da azalacağını belirtti.

Kaynak : www.yeniasir.com.tr

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s