Hızlı tren çalışmaları tüm hızıyla devam ederken,Türkiye ulaşımda çağ atladı

Göreve geldiği günden itibaren ziyaret ve incelemelerine hız kesmeden devam eden Vali Ali Kolat, geçtiğimiz gün Devlet Demiryolları Müdürü Mehmet Görücü ile bir araya geldi. Hızlı tren çalışmaları hakkında Görücü’den bilgi alan Kolat, Türkiye’nin ulaşımda çağ atladığını söyledi.
KIRIKKALE CAZİBE MERKEZİ OLACAK
Vali Ali Kolat, Devlet Demiryolları’nı ardından Zafer Caddesi’nde bulunan Ziraat Bankası’nı ziyaret etti. İlk olarak DDY Müdürü Mehmet Görücü ile bir araya gelen Kolat, Yüksek Hızlı Tren çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Hızlı tren çalışmalarının hız kesmeden devam ettiğini vurgulayan Kolat, Yüksek Hızlı Tren ile Kırıkkale’nin cazibe merkezi haline geleceğini söyledi Yüksek hızlı tren projesinin 2015 yılında tamamlanmasının hedeflendiğini belirten Kolat, proje ile Kırıkkale’nin ulaşım başkenti olacağını bildirdi.
ULAŞIMIN GEÇİŞ NOKTASIYIZ
Ziyaretin ardından tren garında yolcular ile sohbet eden Vali Kolat, yolcuların gidecekleri yerleri sordu. Daha sonra bahçe içerisinde bulunan çeşmeyi kontrol eden Kolat, gazetecilere yüksek hızlı tren çalışmaları hakkında bilgi verdi.
2015 yılında projenin bitirileceğini belirten Kolat, proje ile Kırıkkale’nin ulaşım merkezi, ulaşım başkenti olacağını söyledi. Türkiye’nin ulaşımda geçiş noktası olduklarını hatırlatan Kolat, ulaşım projelerine ağırlık verileceğini bildirdi.
DEVLET DEMİRYOLLARINDA HIZ ARTTI
Ulaşım alanında yapılan projelerin önemli olduğunu ifade eden Kolat, konuşmasının “ Son yıllarda ulaştırma alanında ciddi gelişmeler ve çalışmalar var. Baktığımız zaman Devlet Demiryollarında hız arttı. Türkiye’de çok güzel gelişmeler oluyor.
Ulaştırma anlamında yapılan adımlar ile Türkiye çağ atladı. Demir yollarına baktığımız zaman fiziki anlamda sorunumuzun olmadığını görüyorum. Çağa uygun olan projelerin yapıldığını görüyoruz. İnsanlarımızın ulaşımı için projelere önem veriyoruz. Kara yollarında da çalışmalarımız ve projelerimiz devam ediyor” dedi.
PROJELERE ÖNEM VERİYORUZ
Kırıkkale’nin ulaşım merkezleri arasındaki öneminin çok büyük olduğunu belirten Kolat, ulaşım alanında ki tüm projelere önem verdiklerini belirtti. Kırıkkale’de ki projeleri yakından takip ettiğini ve projelerin yapımı için çalıştığını belirten Kolat “Baktığımız zaman Kırıkkale birçok ilin karayolu geçiş noktası ve Türkiye’nin tam ortasında yer alıyor.
Kuzey’i Güney’e, Batı’yı, Doğu’ya bağlayan Kırıkkale’nin bizim için önemi çok büyük. Bunun için Kırıkkale’de yapılan karayolları çalışmalarını önemsiyorum ve bizzat takip ediyoruz” şeklinde konuştu.
ANKARA – SİVAS ARASI 2 SAAT
Ankara- Sivas yüksek hızlı tren projesinin 2015 yılı sonuna kadar bitirileceğini söyleyen Kolat yapılacak olan bu proje Ankara ve Sivas’ın arasının 2 saate düşeceğini söyledi. Yüksek hızlı trenin Kırıkkale’den de geçeceğini belirten Kolat, Kırıkkale için daha önemli projeler üstünde çalışmaları takip ettiklerini söyledi.
Kolat, “Yüksek hızlı tren projesi tüm hızı ile devam ediyor. Yapacağımız proje ile Ankara – Sivas arası 2 saate düşecek. Hızlı tren projesi Kırıkkale’den de geçecek. Bu önemli bir çalışma modelidir” dedi. Vali Kolat son olarak Ziraat Bankası’nı ziyaret ederek çalışmalar hakkında banka müdürü Bekir Bayram’dan bilgiler aldı.

Kaynak : www.ilgazetesi.com.tr

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s