Halkapınar istasyonu 'nunda üstü kapatılsın

İZBAN’ın gerçekleştirdiği ”Büyük plan“ projesinde Halkapınar İstasyonu ’nda bazı eksikliklerin olduğunu belirten okurlarımız birkaç öneride bulundular…
2 Kasım tarihli köşemizde İZBAN Halkapınar İstasyonu ’na asansör ve yürüyen merdiven konulmasını isteyen okurlarımızın önerisini, “Niçin asansör kurmadınız?” başlığı ile dile getirerek yetkililerin dikkatine sunmuştuk. İZBAN yetkilileri okurlarımız için geniş bir açıklama gönderdi. Biz de bu açıklamayı özetleyerek, “İZBAN yetkilileri şikayetçi okurlarımıza müjde verdi: Asansör ve yürüyen merdivenli aktarma yapılacak” diye 6 Kasım günkü köşemizde duyurmuştuk. Bu açıklama yazısından sonra onlarca okurumuzdan telefon aldık. Arayan okurlarımızın tamamı istasyonun üstünün de kapatılmasını istediler. Bu okurlarımızdan Çiğlili Sencer Tümer ise hem bu isteğini, hem de aşağıdaki önerileri yetkililere iletmemizi istedi. Aynen aktarıyorum:

Levhalar gözden kaçıyor
“Niçin yapılacak o merdiven ve üstteki yaya geçidinin üzeri kapalı olarak planlanmadı? Çünkü, Halkapınar istasyonu her gün onbinlerce insanın geldiği, kışın rüzgarın en çok kesiştiği ve yaz aylarında da güneşin tamamen altında kalan bir aktarma istasyonu. Çok mu zor buradaki aktarma yollarının üzerinin kapatılması? Hatta tüm istasyonun üzeri kapatılmalı. Bunun için pratik ve ucuz birçok malzeme var. Bu istasyondaki yönlendirme levhaları da uygun değil. Güney bölgesi demir merdivenleri üzerindeki yönlendirme levhaları oldukça küçük ve alçak seviyede olduğu için yoğun saatlerde insanların gözünden kaçıyor. Kalabalık saatlerde dikkatten kaçıyor. Herkes birbirine soruyor. Ayrıca metro istasyonlarındaki tuvaletlerin halka kapatılması da İzmir’in büyük bir ayıbı.

Kaynak : www.milliyet.com.tr

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s