Ankara Metrosuna Urfalı Şef | Ankara Metrosu

Urfalı İnşaat Mühendisi Baran Bayuk Ankara Metrosu projesini yürütürken, 2. kez göçük meydana geldi.

Hemşehrimiz Baran Bayuk’un Şantiye Şefliğini yaptığı Ankara Metrosu projesinde kısa zaman önce bi kaza atlatılmış. bu kaza da bir Kadir Sevim isimli bir şahıs hayatını kaybetmişti. Çayyolu Metrosu inşaatında yaşanan göçük sonrası yerde yaklaşık bir metrelik çukur oluştu. Göçük sırasında kaldırımda yürüyen bir vatandaş çukura düşerek gözden kayboldu. ve saatler sonrası cesedine ulaşıldı.
Başkent’te önceki gün akşam saatlerinde, ikinci kez “göçük” paniği yaşandı.
Başkentlilerin yüreğini ağzına getiren olayın, rögar kapaklarında meydana gelen çöküntü olduğu ortaya çıktı. Kızılay-Çayyolu metro çalışması sırasında yaşanan çöküntü nedeniyle Eskişehir-Kızılay yönü trafiğe kapatıldı. Yolun trafiğe kapatılması Ankaralılarda göçük endişesi yaratırken, Kızılay-Çayyolu metro hattı şantiye şefi Baran Bayuk herhangi bir problem olmadığını açıkladı.
Kızılay-Çayyolu metro hattı şantiye şefi Baran Bayuk, “Ankara’nın atar damarı olan bu yolu trafiğe daha önce açtık. İster istemez yolun bazı yerlerinde, kesinlikle metro çalışmasıyla alakası olmayan ufak tefek deformasyonlar söz konusu oluyor. Rögar kapaklarının etraflarında ve bacalarda bazı sorunlar oluşuyor. Kendimizin yaptığı bir kazı çalışmasıydı. Kazdık, temizledik, tekrar asfaltladık, kapattık. Yarın itibariyle yolumuz tekrar trafiğe açılacak. Her şey kontrol altında” dedi.

Yolun çöken kısmına önce beton döküldüğünü, yarın ise asfalt döküleceğini dile getiren Bayuk, “Rögar kapaklarının etraflarında bazı oturmalar sonucunda giden araçların daha güvenli geçebilmeleri amacıyla yolu kestik, temizledik. Olması gerektiği gibi beton döktük, yarın asfaltını çekeceğiz. Aynısını bir kaç gün sonra biraz daha ileride yapacağız ve yine trafiği kapatacağız” ifadelerini kullandı.

TRAFİK SIKIŞTI

Daha önce bir vatandaşın ölümüne neden olan göçük nedeniyle önceki gün Başkentliler yeniden “göçük” endişesi yaşadı. Hava Kuvvetleri Komutanlığı yanındaki yolda rögar kapaklarının çökmesi sebebiyle deformasyonu gidermek için yapılan çalışma nedeniyle İnönü Bulvarı trafiğe kapatıldı. Akşam saatlerinde yolun trafiğe kapatılması, yolda göçük olduğu endişesine neden olurken, Eskişehir yolunda trafik sıkışıklığı meydana geldi, kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Yol dün sabah saatlerinde tekrar trafiğe açıldı

Bakan Binali Yıldırım ise konu ile ilgili olarak ilerleyen saatlerde şantiyeye gelerek herşeyin yolunda olduğunu dile getirerek teftişte bulundu.
Ankara Metrosu sistemi; 14,6 km. uzunluğunda, çift hatlı, ağır raylı sistem olup, 12 istasyon ve bir depodan oluşmaktadır. Güzergâh, güneydoğu-kuzeybatı istikametinde uzanarak Batıkent ile şehir merkezini birbirine bağlamakta.

Ankara Metrosu sistemi, 90 saniyelik servis aralıkları ile hareket edebilme, saatte 80 km hız yapabilme, 108 (36 tren) adet araçla her bir yönde saatte 70.000 yolcuyu taşıma kapasitesine sahip.

Kaynak : www.sanliurfa.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s