Hicaz Demiryolu Sergisi Açılıyor

Daha önceden Kastamonu Belediyesi’nde belgeleriyle sergilenen Hicaz Demiryolu sergisi halktan gelen yoğun talep üzerine tekrar açılıyor.

Mustafa Kaya Anadolu Lisesi’nde 14 Nisan’da Kastamonu’da açılması planlanan “Ecdadımıza Büyük Saygı” adı altında Hicaz Demiryolu Sergisi ni, fotoğraf ve belgeleriyle tekrar halkla buluşacak.

Saat 15.30’da açılacak olan sergi hakkında bilgi veren Araştırmacı Yazar Mustafa Gezici, Hicaz Demiryolu’nun, II. Abdulhamit tarafından 1900-1908 yıllarında Şam ile Medine arasında inşa ettirildiğini söyledi. Gezici, “Hicaz Demiryolu özellikle İstanbul ile kutsal topraklar arasındaki ulaşımı güçlendirmek için yapılmıştır. Hicaz Demiryolu, Osmanlı İmparatorluğu’nun yarım kalmış en büyük rüyalarından birisidir” dedi.

Son olarak Gezici, “Tüm Kastamonu halkımızı Hicaz Demiryolu Sergisi ‘ne bekliyoruz. Sergimizde 100’e yakın eser bulunmaktadır. İstanbul, Suriye, Mekke ve Medine güzergahlarında yapılan yol çalışmalarıyla ilgili resimler, anılar ve objeler bulunmaktadır. Bütün halkımızı sergimize bekliyoruz” dedi.

Hicaz Demiryolu Sergisi

Kaynak : www.haber3.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s