Samsun Büyükşehir Belediyesi Hafif Raylı Sistem Projesi Hattın Çarşamba Havaalanı ve Taflan'a kadar uzatılması ile ilgili fizibilite çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın, “Hafif Raylı Sistem Projesi” ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi. Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; 17.2 kilometre uzunluğunda olan mevcut hattın Batıdan Taflan’a ve Doğudan ise Samsun-Çarşamba Havaalanı’na kadar uzatılması ile ilgili çalışmalar sürdürülüyor.

Hattın Gar’dan Çarşamba Havalimanına (21 km) ve 19 Mayıs Üniversitesi’nden de Taflan’a (10.5 km) kadar uzatılması ile ilgili fizibilite çalışmalarının tamamlanma aşamasında olduğunu belirten yetkililer, çalışmaların tamamlanmasından sonra hazırlanacak olan fizibilite raporunun onay için Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’ne gönderileceğini kaydettiler.

Gerekli onayların alınmasından sonra projenin yatırım programına alınabilmesi için Kalkınma Bakanlığı onayına sunulması bekleniyor. Yapım ihalesinin 2013 yılında gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Ayrıca hatta kullanılacak 10 adet araç alımı için de ihaleye çıkılacak. Bilindiği gibi, mevcut hattın ihalesini (17.2 km) kazanan Alsim Alarko – Ansaldo Breda konsorsiyumu ile 23 Haziran 2008 tarihinde 105.987.771 avro üzerinden sözleşme imzalanmıştı.

Kaynak : Yatırımlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s