" Atatürk Zirvede " Sergisi Olympos Teleferik binasında açıldı

Kemer’in Tekirova beldesinde gazeteci Halil Öncü tarafından gazete kupürlerinden oluşan “Atatürk Zirvede” sergisi açıldı.

Gazeteci Halil Öncü’nün hazırladığı 1940-1950 yılları arasında 10 Kasım’da yayınlanan gazete kupürlerinden oluşan ‘Atatürk Zirvede’ sergisi, Olympos Teleferik binasında açıldı.

Kemer Kaymakamı Murat Bulacak, serginin açılışında yaptığı konuşmada, Atatürk’ün ebediyete intikal yıl dönümlerinde her zaman değişik faaliyetler yapıldığını söyledi.

Atatürk’ü, ölüm yıl dönümünde saygı ve minnetle andıklarını dile getiren Bulacak, “Bu sergi bu manada çok anlamlı oldu. Atatürk’ün yapmış olduğu işler hala devam ettirilmekte. Cumhuriyetimizin kuruluşundan beri ülkemizde gerçekten güzel işler gerçekleştiriliyor. Atatürk bizim için her zaman zirvede olacaktır. Atatürk’ün fikirleri her zaman ülkemizde yaşamaya devam edecektir” dedi.

Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü ise çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Teleferiği bugüne kadar yaklaşık 600 bin kişinin kullandığını anlatan Gümrükçü, “Bu yılın sonunda 600 bini geçeceğimizi düşünüyorum. Sadece bu yıl şu ana kadar 180 bin kişiyi ağırladık. Dünyanın en uzun mesafeli insan taşıyan teleferiğiyiz. Bu da insanların ilgisini çekiyor” diye konuştu.

Sergiyi açan gazeteci Halil Öncü ise Atatürk’ün ebediyete intikalinin 74’üncü yıl dönümü dolayısıyla farklı bir şey yapmak istediğini anlatarak, “Serginin amacı Atatürk’ü zirveden anmak. 1940-1950 yılları arasındaki 10 Kasım’larda yayınlanan gazeteleri bir araya getirerek faklı bir çalışma yaptık” dedi.

Katılımcılar, daha sonra sergiyi gezdi.

Kaynak : yurthaber.mynet.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s