Ankara'ya 250 metrobüs daha gelecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yazılı açıklamada teslim alınan 250 doğalgazlı metrobüs  haricinde, Mayıs 2013’e kadar, 250 dizel körüklü metrobüs  teslimatının da  yapılacağı bildirildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ”Sözleşmesini daha önce imzalamış olduğumuz 250 adet doğalgazlı metrobüsün ilk 50’sinin teslimatı eylül ayının başında yapılmıştı. Ekim ayında 25, kasım ayında da 25 metrobüsün daha teslimatıyla bu sayı 100’e ulaştı” ifadelerini kullandı.

Gökçek, metrobüslerin teslimatının mayıs 2013’te biteceğini, yeni otobüslerin tümünün filoya katılımının ardından, 1999 model otobüslerin hurdaya ayrılacağını ve araçların yaş ortalamasının Avrupa ortalamasının altında olacağını belirtti.

EGO Genel Müdürlüğü bünyesindeki doğalgazlı filoya katılacak metrobüsler, 18 metre uzunluğunda, 4 kapılı, tek körüklü, doğalgazlı, GPS takip sistemli, engelli platformlu, klimalı, kameralı ve alçak tabanlı otobüsler, 36 oturan, 116 ayakta toplam 152 yolcu kapasiteli olarak hizmet verecek.

Kaynak : Zaman

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s