Genel Müdür Erol İnal basın toplantısında TÜVASAŞ 'ı geliştireceğiz dedi

Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. (TÜVASAŞ) Genel Müdürü Erol İnal, “Artık dünyada istenen ürünleri üretmemiz gerek. TÜVASAŞ’ın birçok ürünü ve çeşidi olması lazım” dedi.

Genel Müdürlük görevine atanması dolayısıyla fabrika tesislerinde basın toplantısı düzenleyen İnal, TÜVASAŞ’ı daha iyi yerlere getirmek istediklerini anlattı.

İnal, fabrikanın gelişimiyle Türkiye’ye layık hale getireceklerini belirterek, “Bu konuda da üstümüze düşeni yapacağız. Bu fabrika sayesinde Sakarya da bir marka değerine kavuşacak. Fabrikamızın ürünleri yurt dışında ilimizi tanıtacaktır” dedi.

Bu konuda herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini vurgulayan İnal, fabrikanın bu şekilde gelişeceğini aktardı.

İnal, Avrupa’daki şehirlerin kendine has ürünlerle tanındığına dikkati çekerek, “Biz de burada bir TÜVASAŞ markasını oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu anlamda ürün yelpazesi çok önemli. Bu hedeflerimizi gerçekleştirmemiz lazım. Bu konuda herkesin yardımcı olması gerekli” diye konuştu.

Sakarya’nın ulaşım açısından Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olduğunu kaydeden İnal, Karasu liman ve demiryolu projeleriyle bu önemin daha da artacağını bildirdi.

İnal, TÜVASAŞ’ın, şu anki teknolojik durumu bakımından geride ve bakım, onarım atölyesi durumuna düşmek üzere olduğunu anlatarak. “Burada koskoca fabrikanın öncü olması lazım. Fabrikada güzel şeyler yapılıyor fakat dünyadaki gelişmelere göre üretim yapmak lazım. Artık dünyada istenen ürünleri üretmemiz gerek. TÜVASAŞ’ın birçok ürünü ve çeşidi olması lazım. Bunun için de gereken girişimleri yapıyoruz. Bunları hayata geçirmek de bizim görevimizdir” ifadesini kullandı.

tuvasas

Kaynak : www.haberciniz.biz

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s