Trakya'nın Hızlı tren beklentisi

Edirne – İstanbul arasında planlanan hızlı tren projesi Trakya Kalkınma Ajansı’nca gerçekleştirilen Babaeski İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı’nda bir kez daha gündeme geldi. Çalıştayda ilçe için bir fırsat olarak değerlendirilen hızlı tren projesi ile Babaeski-İstanbul arası yolculuğun 35 dakikaya ineceğine dikkat çekildi.
Babaeski Kaymakamlığı ve Babaeski Belediyesi ile Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde organize edilen Babaeski İlçe Vizyon Geliştirme Çalıştayı gerçekleşti. Çalıştaya İlçe Kaymakamı Mustafa Asım Alkan ve Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı’nın da aralarında bulunduğu 60’ın üzerinde kamu kurum ve kuruluş ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile köy muhtarları ve Babaeski sakinleri iştirak etti.
Babaeski İlçe Vizyon Geliştirme Geliştirme Çalıştayı, TRAKYAKA Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Mehmet Karaman’ın Ajans hakkındaki kısa sunumu ve Babaeski Belediye Başkanı Abdullah Hacı’nın açılış konuşmasıyla başladı. Başkan Hacı, konuşmasında çalıştayın ilçenin kalkınma önceliklerinin ortaya konması, güçlü ve zayıf yönleri ile sahip olduğu fırsatlar ve karşılaştığı tehditlerin masaya yatırılması açısından son derece önemli olduğunu belirtti. Hacı, TRAKYAKA’nın gerek teknik destek anlamında gerekse mali destek programlarıyla her zaman kendilerinin yanında olan bir kurum olduğunu ifade ederek başta Ajans Genel Sekreteri Mehmet Gökay Üstün olmak üzere tüm Ajans çalışanlarına teşekkür etti.
Çalıştayın yönteminin açıklanmasını takiben ilk olarak Babaeski’nin sorunları tartışmaya açıldı. Babaeski’nin kalkınma açısından sahip olduğu fırsatların görüşüldüğü bölümde gündemde olan hızlı tren projesi ile Babaeski-İstanbul arası yolculuğun 35 dakikaya inecek olması da Babaeski için bir fırsat olarak değerlendirildi.

hizli tren

Kaynak : www.hudutgazetesi.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s