Hükümetin Lokomotif Bakanı : " Kızılay-Çayyolu Metro 'su 1 Yıl Sonra Devrede"

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “Ankara’da metro çalışmaları devam ediyor. Kızılay-Çayyolu hattı ile Batıkent-Sincan metroları 2013’ün sonunda hizmete girecek. 1 milyon 200 bin kişi taşınacak. Tandoğan-Keçiören hattı ise 2014’te tamamlanacak”dedi Siyasi polemiklerden çok yaptığı icraatlarla gündeme gelmeye çalışan Bakan, yine yıllardır Ankara’da metro beklentisi içinde olan güzergahları için müjdeyi verdi.

Başında olduğu Bakanlıkta yaplan yatırımlarla en çok konuşulanm Bakan olmaya devam eden yıldırımmerak edilen konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

İşte Yıldırım’ın açıklamalarından bazı satır başları şöyle;

– Türkiye’nin notunun yükseltilmesi, finans faizleri daha uygun şartlarda olacağı için daha fazla yatırım yapılacağı anlamına geliyor.
– Türkiye, devlet eliyle istihdam oluşturan ülke olmaktan çıktı. Özel sektör yatırımların % 70’ini, kamu ise % 30’unu gerçekleştiriyor. Bizim yatırımlarımız, yatırımcının önünü açan yatırımlar.
– Bölünmüş yolları yapmasaydık trafiğin hareket etme hali olmazdı. Hala bazı yerlerde sorunlar yaşanıyor. Bayramlarda yığılmalar yaşanıyor. Şehir giriş ve çıkışlarında çift yollar yetersiz kalıyor.
– Uşak-Kütahya-Afyonkarahisar arasına yapılan Zafer Bölgesel Havaalanı 25 Kasım’da açılacak.
– Bingöl, Şırnak havaalanları bu yılın sonunda bitecek. Terör örgütü o bölgenin kalkınmasını istemiyor.
– THY-Lufthansa birleşmesi olabilir. Teklifin onlardan geldiğini sanıyorum.
– İzmit Köprüsü dünyanın en uzun köprüsü olacak. Yaklaşık 3700 metre…
– Marmaray’ın resmi açılışı gelecek yıl 29 Ekim’de yapılacak.
Taksimin Yayalara Açılması
– Taksim’in yayalara açılması çalışmalarında tabi ki bir takım sıkıntılar olacak. Çalışmalar devam ediyor, iki etapta tamamlanacak.

Hızlı Tren

– Hızlı tren projelerinde verdiğimiz sözü tutup, zamanında bitireceğiz. Ankara-Bilecek-Bursa-İzmit-İstanbul hattında çalışmalar sürüyor. Ankara-Afyonkarahisar-İzmir hattı 2017’de tamamlanacak. Ankara-Yozgat-Erzincan hattının da çalışmaları sürüyor.

Ankara Metroları

Ankara’da metro çalışmaları devam ediyor. Kızılay-Çayyolu hattı ile Batıkent-Sincan metroları 2013’ün sonunda hizmete girecek. 1 milyon 200 bin kişi taşınacak. Tandoğan-Keçiören hattı ise 2014’te tamamlanacak.

Metro

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s