Ordu Teleferik Projesi Fiyasko mu ?teleferik

Ordu Teleferik Projesi Fiyasko mu ?

Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun’un “Çok ihtiyaç var, 40 Yıllık Hayalimiz dediği Teleferik Projesi” Ordu Halkının 12 Trilyon Lirasını sokağa attığı, geleceği görememe adına Fiyasko ile mi sonuçlanıyor ?

Başkanın geçtiğimiz aylarda seslendirdiği İddiasına göre, açıldığından beri 1 milyondan fazla kişiyi taşıdığı iddia edilen bu işletmenin, “ne çevresındaki işletmelerin ruhsatı var, nede karlılık gösteriyor” diyen yurttaşlar , Belediye Başkanı Torun’ dan ” Mademki 1 Milyon Kişi taşındı” diyerek , “Teleferikte , taşıma ve işletme ve personel masrafları ile birlikte gelirini açıklaması bekliyoruz” diyorlar.

Sahildeki Atatürk Parkındaki ağaç ve yeşil alanı katlederek yanlış yerden teleferik başlangıc istasyonunu kuran Torun yönetimine, Ordulu bir kısım çevrecilerinde “Yeşil Tahribatı” na tepki koyarak karşı çıkmaması da eleştiri konusu olmuştu.

7 Milyondan başlayan rakkamlardan 12 milyona çıkan Masraflar bütünü içerisinde Başkan Torun’a İhalede 1 Milyondan fazla parayıda usulsuz harcamaktan sorusturma açılması talep edilmişti..

Belediyenin Resmi sitesinden yapılan açıklamada Teleferik çalışma saatleri toplam saatleri 9 saat olarak belirlendi…

Açıklamada ” Hizmete girdiğinden itibaren 1 milyonun üzerinde yolcu taşıyan teleferik tesisinin açılış ve kapanış saatleri, yeni saat uygulaması ve kış aylarına girilmesi ile birlikte Ordu Belediyesi tarafından yeniden düzenlendi.

Yapılan düzenlemeye göre Teleferik hizmetinin açılış ve kapanış saatleri sabah saat:11.00, akşam ise saat:20.00 olarak belirlendi” denildi.

teleferik24 Ordu Teleferik Projesi Fiyasko mu ?

Kaynak : www.ordukentgazetesi.comSource Article from http://www.rayhaber.com/ordu-teleferik-projesi-fiyasko-mu/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=ordu-teleferik-projesi-fiyasko-mu

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s