Bursa'daki Tramvay İnşaatında Raylar Altıparmak'a İndi

Bursa’nın demir ağlarla örülmesine ve modern ulaşım araçlarıyla donatılmasına ilişkin çalışmalar sürüyor.
Kent meydanı, Stadyum, Altıparmak, Heykel, İnönü ve Uluyol caddelerini kapsayan T1 hattının Altıparmak etabında incelemelerde bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 20 gün sonra tamamlanacak çalışmalarla Altıparmak’ın çehresinin tamamen değişeceğini söyledi.

Başkan Altepe, bu alandaki sözleri bir bir yerine getirdiklerini ifade etti.

Metro hatlarıyla birlikte bu dönemde başlayan tramvay hatlarının tüm semtleri birbirine bağlayacağını vurgulayan Başkan Altepe, bu uygulamaların en önemlilerinden olan T-1 hattının Altıparmak etabı çalışmalarını çevreye zarar vermeden en kısa zamanda tamamlamak için yoğun mesai harcadıklarını söyledi.

T-1 hattında Stadyum Caddesi, Çarşamba Pazarı ve Darmstad Caddesi etaplarından sonra Altıparmak etabı çalışmalarının başlatıldığını hatırlatan Başkan Altepe, caddenin yüzde 60´lık kısmına rayların döşendiğini söyledi.

Başkan Altepe, “Bir hafta önce başlayan çalışmalarda, bir yandan yer altı şebekelerin deplase işlemleri sürerken imalat işlemleri de start aldı. Bu süre zarfında Altıparmak´ın bir ucundan ortalarına kadar tramvay raylar döşenmiş oldu. İnşallah 20 gün sonra caddenin tüm imalat ve inşaat işlemleri bitmiş olacak” dedi.

Değişim ve gelişim çalışmalarında Altıparmak´ta sadece tramvay hattı çalışmalarının yapılmadığını kaydeden Başkan Altepe, bölgenin yeniden ´vizyon´ sıfatını kazanması ve eskiden olduğu gibi canlı günlerine tekrar dönmesi için gece-gündüz çalıştıklarını belirtti.

Cadde üzerinde Çatalfırın Viyadüğü üzerinde Çarşı Karakolu´ndan Stadyuma doğru bina cephelerinde düzenlemelerin başlatıldığını açıklayan Başkan Altepe, “Altıparmak; tramvay ları, kaldırımları ve bina cepheleriyle birlikte vizyon bir bölge sıfatını kazanacak. İnşallah o eski canlılığına kavuşmuş olacak. Altıparmak ve Stadyum meydanlarıyla bölge, Bursa’mızın en gözde yerlerinden biri olacak” diye konuştu.

Tramvay

Kaynak : beyazgazete.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s