Taksim Metrosu ‘nda Mescid-i Aksa Sergisitaksim_metrosunda_mescid_i_aksa_sergisi

Taksim Metrosu 8216;nda Mescid-i Aksa Sergisi
İşgalci İsrail rejiminin Müslümanların kutsal mabedi Mescid-i Aksa’yı ikiye bölme ve yıkım çalışmalarını anlatan fotoğraf sergisi Taksim Metrosu ‘nda açılıyor.

Kısa adı MİRASIMIZ olan, Kudüs ve Civarındaki Osmanlı Mirasını Koruma ve Yaşatma Derneği, İsrail’in işgali altında her gün bir başka dram yaşanılan Kudüs’te, İslam dünyasının Kabe ve Mescid-i Nebevi ile birlikte üçüncü kutsal mekanı Mescid-i Aksa’nın uğradığı yıkım ve Yahudileştirme çalışmalarını göz önüne sermek için Taksim Metrosu ‘nda Mescid-i Aksa konulu fotoğraf sergisi açıyor.

5 Kasım – 11 Kasım tarihleri arasında 08:00 – 20:00 saatlerinde gezilebilecek fotoğraf sergisi Taksim Metrosu, Taksim Meydanı girişinde İstanbulluların ziyaretine açık tutulacak.

Mirasımız Derneği Tanıtım Komisyonu ziyaretçilere Kudüs Tarihi konulu kitapçık hediye edecek.

Bilindiği gibi 1967 yılından beri devam eden tünel kazıları ile yer yer çatlaklar ve yıkımlarla, çeşitli işgal ve tecavüzlere maruz kalan Mescid-i Aksa için Kudüs’deki İsrail İşgal Belediyesi, ikiye bölünüp yarısının Yahudi İbadethanesi olarak kullanılması için karar çıkarmıştı. Kararın ciddiyeti konusunda İslam alemini uyarmak üzere Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah, geçtiğimiz ay Mirasımız Derneği’nin davetlisi olarak geldiği İstanbul’da Taksim Meydanı’nda basın toplantısı düzenlemiş ve İslam dünyasını bu karar karşısında duyarlı olmaya davet etmişti.

taksim metrosunda mescid i aksa sergisi Taksim Metrosu nda Mescid i Aksa Sergisi

Kaynak : www.haber7.comSource Article from http://www.rayhaber.com/taksim-metrosunda-mescid-i-aksa-sergisi-taksim-metrosu/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=taksim-metrosunda-mescid-i-aksa-sergisi-taksim-metrosu

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s