Alstom, TCDD ile 12 Adet Yüksek Hızlı Tren Setinin 2 yıllık bakım hizmetleri sözleşmesini imzaladıyht

Alstom, 12 adet yüksek hızlı tren setinin 2 yıllık bakım hizmetleri için Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ile yaklaşık 22,3 Milyon Euro değerinde bir sözleşme imzaladı. 2009 yılından beri ticari işletmede olan trenler Ankara-Eskişehir (245 km) ve Ankara-Konya (310 km) arasında çalışıyor. Yüksek hızlı trenlerin, iki yıllık sözleşme süresince 10 milyon kilometre yol kat etmesi bekleniyor. Bakım işleri TCDD’nin Ankara’daki bakım depo sahasında gerçekleştirilecek.

Sözleşme kapsamında trenlerin günlük iç ve dış temizliği, ayrıca günlük kontrolleri ile önleyici ve düzeltici bakım işleri yer alıyor. Sözleşme ayrıca ağır bakım görevlerini, işletme sırasındaki potansiyel hasarların onarımını da kapsıyor. TCDD bakım işini Alstom’a vererek, Alstom’un yüksek hızlı tren bakımı konusunda 20 yılı aşkın ve bu trenlerin tasarım ve üretimi konusunda 30 yılı aşkın deneyiminden yararlanacak.

Alstom Transport Türkiye Genel Müdürü Arda İnanç, “Alstom yaklaşık 60 yıl önce Türkiye’ye geldiğinden bu yana TCDD ile birçok proje yürüttü. Ancak bu sözleşme, yüksek hızlı trenlerin bakımı konusunda ilk olması nedeniyle diğerlerinden farklı. TCDD’ye bu alandaki uzun ve uluslararası deneyimimizi sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Bize karşı olan güvenlerini tazelediği için TCDD’ye teşekkür ediyoruz, beklentilerini karşılamak için tüm gayretimizle çalışacağız” dedi.

Alstom, 60 yıldan fazla bir süredir Türkiye’nin demiryolu altyapısının gelişmesine katkıda sağlıyor ve bu çerçevede demiryolu araçları, altyapı, bilgi sistemleri, servis hizmetleri ve anahtar teslim çözümler sağlıyor.

yht72 Alstom, TCDD ile 12 Adet Yüksek Hızlı Tren Setinin 2 yıllık bakım hizmetleri sözleşmesini imzaladı

Kaynak : www.enerjiport.com

 Source Article from http://www.rayhaber.com/alstom-tcdd-ile-12-adet-yuksek-hizli-tren-setinin-2-yillik-bakim-hizmetleri-sozlesmesini-imzaladi/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=alstom-tcdd-ile-12-adet-yuksek-hizli-tren-setinin-2-yillik-bakim-hizmetleri-sozlesmesini-imzaladi

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s