Sarkuysan Hakkında

SARKUYSAN, ticari hayatımızın önemli merkezlerinden olan Kapalıçarşı’da altın ticareti yapan sarraf ve kuyumcuların öncülüğünde, 1972 yılında kurulmuştur. İsmi, kurucularının mesleklerini ifade eden SARraf, KUYumcu ve SANatkar kelimelerinin ilk üç harflerinin birleştirilmesinden türetilmiştir. SARKUYSAN; Demisaş A.Ş., Sarmakina A.Ş., Sarda A.Ş., Bektaş A.Ş. ve Bemka A.Ş.’yi içine alan bir şirketler topluluğudur.

Günümüzde 650’ye varan nitelikli ve deneyimli çalışanı, beş kıtaya ihracatı, sektördeki liderliği ve Ar-Ge çalışmaları SARKUYSAN’ı bir dünya kuruluşu haline getirmiştir. Şirketin, ülkemizde tamamı halka açık, 5.000’i aşan çok ortaklı yapısıyla ilk başarılı kuruluş olarak, sanayileşme tarihimizde özel bir yeri bulunmaktadır. Yurtdışında ürünlerini doğrudan pazarlamak üzere İtalya’da bir şubesi, ABD’de satış-pazarlama şirketi SARK-USA, Ege Serbest Bölgesindeki üretim tesisleri ile ABD’de üretim yapan SARK-WIRE bulunmaktadır.

TS EN ISO 9001 ve ISO/TS 16949 Kalite, ISO 14001 Çevre ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim sistemleri belgelerine sahiptir. Raylı sistemler için 80, 100, 107, 120 ve 150 mm2 kesitlerinde seyir teli üretilmektedir. Ayrıca hızlı tren hatlarında kullanılan 120 mm2 kesitinde%0,1 gümüş alaşımlı seyir teli üretimi de gerçekleştirilmektedir. Seyir teli üretimi ASTM B47, DIN 43141, UIC 870-0 ve TS EN 50149 standartlarına göre veya özel müşteri taleplerine göre gerçekleştirilebilmektedir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s