Şanlıurfa’da neden raylı sistem yok ?

Şanlıurfa’da neden raylı sistem yok ?

Güzel memleketim Şanlıurfa her şeyin en güzeline layıktır tabiki raylı sistem ‘inde ama ne hikmetse kimse Şanlıurfa’da köklü bir değişiklik yapma derdinde değil.

Nüfusu iki milyon sınırına dayanmış memleketimde bırakın Tramvayı Metro’yu daha bunların projesi bile konuşulmuyor seçim zamanı halkın ayağına gelip türlü vaatlerde bulunan siyasetçiler seçimden sonra sanki hiçbir şey olmamış gibi hiçbir şey söylenmemiş gibi bir sonraki seçimin alt yapısı için neler yapabileceğinin, halkı nasıl kandıracağının hesabını yapar olmuştur.

Halbuki Urfa’nın gerek coğrafi yapısı gerek ekolojik yapısı gerek ekonomik yapısı raylı sistem için mükemmel bir altyapısı bulunmaktadır.

Ama bir sonraki seçim için malzeme olsun diye hafif raylı sistem hep Sümen altı ediliyor.

Halkımıza hep işin cefası reva görülüyor. Bu şartlarda bu şehrin gelişiminden muasır medeniyetler seviyesine gelmesinden nasıl ve ne yüzle bahsedilir bilemiyorum.

Şanlıurfa’da gece on birden sonra eve gitmek istersen ya tabana kuvvet dersin yada paraya kıyıp ki varsa! Taksi ile eve gitmek zorundasın, neden belediyemiz bu konuya el atmıyor, Neden en azından uzak mahallelere nöbetçi bir otobüs konulmuyor.

Hâlbuki raylı sistem olursa hem Harran üniversitesi öğrencileri hem de gece geç saatlere kadar çalışan insanlar en önemlisi şehrin trafiği büyük ölçüde rahatlayacak, sevgili dostlar velhasıl önümüzde bir belediye seçimi var, ve yine vaatler havalarda uçuşacak, umuyorum seçimden sonra bu vaatler havada kalmaz ve gecikmiş hizmet olan raylı sistemin temeli atılır

Yaşanabilir bir Şanlıurfa için daha çok yol kat etmemiz lazım ve başımıza yönetici olarak seçeceğimiz kişileri çok iyi seçmemiz gerek

rayli-sistem

Kaynak : www.urfatakip.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s