Kayseri Ticaret Odası ekim ayı meclis toplantısında hızlı tren ile ilgili müjde verildi

Kayseri Ticaret Odası Ekim Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Toplantıya katılan Vali Şerif Yılmaz, havaalanı ve hızlı tren hattı ile ilgili müjdeler verdi. Yılmaz, TOBB tarafından Kayseri’ye Fen Lisesi yaptırılacağını söyledi.

Kayseri Ticaret Odası Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya Kayseri Valisi Şerif Yılmaz da teşrif etti. Toplantının açılış konuşmasını Kayseri Ticaret Odası Meclis Başkanı Bekir Adıyaman yaptı. Kayseri Ticaret Odası hakkında Vali Yılmaz’a bilgi veren Adıyaman, alınan kararları oylamaya sundu.
KAYSERİ-YERKÖY HIZLI TREN HATTI İHALEYE AÇILACAK

Mehmetbeyoğlu’ndan sonra kürsüye çıkan Vali Şerif Yılmaz, yakın zamanda Kayseri-Yerköy hızlı tren hattının ihalesinin açılacağı müjdesini verdi. Yılmaz, “Bunlar olması gerekenler. Çünkü, altyapınız var ise sanayide, eğitimde, ekonomide, sağlıkta merkez olursunuz. Ulaşım imkanınız yoksa, ne kadar fabrikanız olursa olsun gelişme şansınız yok. Türkiye’de bölünmüş yollarla sanayinin Anadolu’ya yayılması sağlandı. Kayseri bu açıdan şanslı, havayolu, demiryolu, karayolunun merkezinde. Bu, Kayseri’nin tecrübesiyle de alakalı. Bundan 4 bin yıl önde Kaniş-Karum’da ilk ticaret belgelerine ulaşıldı. Bu tecrübeler günümüze başarı olarak yansıyor. Bu başarının daha ileriye götürülmesi için hepimizin üzerine düşen görevi yapması gerekir.” diye konuştu.

kayseri-ticaret-odasi

Kaynak : www.haberfx.net

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s