Konya 'ya metrobüs, teleferik, yeni tramvay geliyor

Konya’ya metrobüs, teleferik, yeni tramvay müjdesi
Konya Büyükşehir Belediyesi, 60 adet yeni tramvay aracı alım ihale sözleşmesini önümüzdeki günlerde imzalayacak. 20 metrobüs, yeni sebze hali ve teleferik için de kollar sıvandı.
Konya’da Ekim ayı İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, 2012 yılı toplam ödeneklerin 1 milyar 631 milyon lira olduğunu söyledi. 9 aylık dönem içerisinde bu ödeneklerden 759 milyon 128 bin liranın harcanarak yüzde 47′lik nakdi gerçekleşmenin sağlandığını ifade eden Doğan, 720 projenin bitirildiğini, 803 projenin üzerinde çalışmaların devam ettiğini dile getirdi. Doğan, 105 projenin ihale aşamasında olduğunu, 334 projeye de henüz başlanamadığını anlattı.

GENEL SEKRETERDEN MÜJDELER

Konya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haşmet Okur ise Büyükşehir Belediyesi’ne ayrılan 2012 yılı toplam ödeneğin 354 milyon lira olduğunu, bu rakamın 184 milyon lirasının yatırımlar için harcandığı ifade etti. Fiziki gerçekleşme oranının yüzde 52 olduğunu belirten Okur, bilim merkezi, yeni stadyum kompleksi, istinaf mahkemesi, tarihi kent meydanı inşaatlarının devam ettiğini söyledi.

NELER YAPILACAK?

Alaaddin Tepesi, Mevlana Türbesi önündeki alanın düzenlenmesi çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Okur, şunları kaydetti: “Konya ‘da 60 adet yeni tramvay aracı alımının ihalesi 17 Ekim’de yapıldı. Önümüzdeki günlerde sözleşmesi imzalanacak. İlave raylı sistem hat inşaatları, Alaaddin-Adliye arasında raylı sistem hat yapımı, mevcut raylı sistemin iyileştirilmesi, 20 adet metrobüs alımı, yeni meyve sebze hali yapımı, Meram ve Akyokuş bölgelerinde teleferik, seyir terası ve sosyal tesisler yapımı gibi işler de hayata geçireceğimiz projeler arasında yer alıyor.

konya

Kaynak : www.memleket.com.tr

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s