2012 Demiryolu Zirvesi Bangkok'ta Başladı

24-26 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Demiryolu Zirvesi, Tayland’ın başkenti Bangkok’ta başladı.

Bu yıl 7.’si tertip edilen Demiryolu Zirvesi, ilk defa Çin’in dışında gerçekleştiriliyor. 3 gün sürecek zirveye, dünyanın dört bir yanından siyasetçiler, demiryolu yetkilileri, ekipman ve teknoloji firmaları ve çeşitli proje sahipleri katıldı. Zirvede, Güneydoğu Asya’daki endüstrinin en kritik noktaları tartışılacak.

Zirvede konuşma yapan organizatörlerden Keith Wallace, “Dünyayı şekillendirmek büyük bir görev ve bu görevi paylaşmamız güzel bir şey. Bugün 7 farklı ülkenin konuşmacılarını dinleyeceksiniz. Hepimiz ortak bir demiryolu dilini konuşacağız. Birbirimizle paylaşacağımız ve birbirimizden öğreneceğimiz çok şey olduğunu biliyorum ve bu konuda çok heyecanlıyım” dedi.

Güneydoğu Asya, dünyadaki en hızlı gelişen ve en dinamik bölgeler arasında gösteriliyor. Bölge, 590 milyon kişilik bir piyasa, zengin doğal kaynaklar, becerikli iş gücü ve evrensel alanda yüksek gelişim potansiyeli olan sektörlere yönelik bir ihracat endüstrisi sunarken, bunların hepsini tek bir özgür ticaret çatısı altında topluyor.

Güneydoğu Asya’daki ray teknolojisi piyasasının 1.8 milyar avroluk bir hacmi olduğu biliniyor. Piyasanın, diğer bölgelere oranla daha yüksek bir seviyeye geleceği söyleniyor. Bu bağlamda, piyasanın, her yıl yüzde 6’lık bir oranla büyüyerek, 2016 yılında 2.4 milyar avroya yükselmesi bekleniyor.

Kaynak : www.haberler.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s