Mamak'ta banliyö alt geçidine engelli rampası yapıldı

Mamak Belediyesi park, bahçe, cadde ve sokak gibi altyapı çalışmalarında engelli vatandaşların kolaylıkla hareket edebileceği şekilde dizayn ediyor. Önceden yapılan alt yapı çalışmalarında da revizyona giden Mamak Belediyesi, tüm ilçe sınırları içerisinde engellilerin rahatlıkla hareket edebileceği şekilde yeniden düzenliyor. Son olarak Mamak Belediyesi; Mamak Caddesi ile Çağlayan Mahallesi’ni birbirine bağlayan banliyö alt geçidine engelli rampası yaptı.

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Hayata geçirdiğimiz yeni yatırımlarda bütün Mamaklıların sorunsuz ve sınırsız şekilde faydalanmasını istiyoruz. Yeni yapılan bütün altyapı, çevre ve imar çalışmalarında öncelikli olarak engelli vatandaşlarımızı, engelli kardeşlerimizi düşünüyoruz. Aslında sağlıklı her vatandaşta birer engelli adayıdır. Bu manada düşünüldüğünde engellilere yönelik yapılan her çalışmanın önemi bir nebze daha iyi anlaşılmış olur. Mamak Caddesi’ni Çağlayan Mahallesi’ne bağlayan alt geçit tüm vatandaşlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Önceden yapılmış bir çalışmada gerekli revizyonla bir engeli daha ortadan kaldırdık.” dedi.

Gün içerisinde vatandaşlar tarafından yoğun bir şekilde kullanılan Mamak banliyö alt geçidine yapılan engelli rampası, kaymakamlık, belediye ve 75. Yıl Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde işi olan engelli vatandaşların ulaşımına büyük kolaylık sağlayacak. Çok amaçlı olarak tasarladığı pazar yerlerini de engelli vatandaşların kullanımı için rampalı ve asansörlü olarak tasarlayan Mamak Belediyesi, ilçe sınırları içerisindeki bütün engelleri kaldırarak özürlü vatandaşların hayatlarını çok daha kolaylaştırmayı hedefliyor.

Kaynak : www.stargundem.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s