Nostaljik tramvayın vatmanları derslere başladı

İETT, Nostaljik Tramvayı kullanan vatmanlar ile Tünel’de çalışan operatörlere yabancı dil eğitimi vermeye başladı. İstanbul’un en turistik mekânlarından İstiklal Caddesi’nin simgesi haline gelen Nostaljik Tramvay ile dünyanın en eski ikinci metrosu Tünel’de görev yapan 22 vatman ve operatör İngilizce öğreniyor.

5 AYDA ÖĞRENECEKLER

İETT Ulaşım Kütüphanesi’nde Amerikalı eğitmenler tarafından verilen yabancı dil eğitiminin 5 ayda tamamlanması planlanıyor. İETT Genel Müdürü Dr. Hayri Baraçlı, vatmanların turistlerle daha etkili iletişim kurması amacıyla böyle bir çalışmayı başlattıklarını anlattı: “Nostaljik Tramvayı ve Tünel’i görmek için dünyanın farklı ülkelerinden birçok turist geliyor. Nostaljik Tramvayı, Tünel’i merak eden turist önce vatmana soru soruyor, vatmandan bilgi alıyor.

Bu nedenle turistlerle doğru iletişim kurmak mutlak bir ihtiyaç haline geldi. Çalışanlarımızın turistlerle daha etkili iletişim kurabilmesi için Nostaljik Tramvayı kullanan vatmanlar ile Tünel operatörlerine yabancı dil eğitimi vermeye başladık. Vatmanlar alacakları 5 aylık eğitimin sonunda yurtdışından gelen ziyaretçilerin sorularına cevap verebilecek düzeyde İngilizce öğrenmiş olacaklar.

Kaynak : www.haberturk.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s