İstanbul'da Bayram Boyunca Ulaşım Yüzde 50 İndirimli

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, dört gün sürecek Kurban Bayramı boyunca İstanbul’da ulaşımın yüzde 50 indirimli olacağını açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, belediye tarafından alınan karara göre, İstanbul’da bayram boyunca İETT otobüsleri, metrobüs, metro, tramvay, Taksim-Kabataş Füniküler, şehit hatları vapurları ve özel halk otobüsleri yüzde 50 indirimli hizmet verecek.

İSPARK BAYRAMIN 1.VE 2.GÜNÜ ÜCRETSİZ

Bununla birlikte, bayramın rahat ve huzurlu geçirilmesi amacıyla belediye tarafından biri dizi önlemler alındı. Bu kapsamda, arife ve bayram günlerinde artacak yolcu yoğunluğuna paralel olarak otobüs sefer sayısını artırılacak. Bayramın dört günü boyunca metro, hafif metro ve tramvay seferleri, öğleden önce seyrek, öğleden sonraları ise sıklaştırılarak gerçekleşecek. İSPARK’a ait 500 noktadaki yol üstü otoparklar, bayramın 1’inci ve 2’nci günü ücretsiz hizmet verecek. Kapalı ve açık otoparklar ise ücretli olacak.

KAÇAN BOĞALARI YAKALAMAK İÇİN “BOĞA TİMİ” KURULDU

Diğer taraftan, belirlenen yerler dışında kurban satış ve kesimini engellemek için gelen şikayetleri değerlendirmek üzere hekim ve zabıtadan oluşan 6 ekip görevlendirilecek. Bayramda 150 adet mobil Kurban Kesim Ünitesi, talep doğrultusunda kurularak denetimi yapılacak ve bayram sonrasında kaldırılacak. Kaçan kurbanlıkların yakalanması için ise 10 ekipten oluşan Boğa Timleri kuruldu. Bu timden yararlanmak isteyen vatandaşlar, şikayetlerini 453 73 00 numaralı telefona yapabilecekler.

Kaynak : Milliyet

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s