Hedeflenen projeler bitince,Bursa kabuk değiştirecek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe,

“Şehrin doğusundaki çalışmalar ile önümüzdeki aylar ve yıllarda Bursa, gerçekten kabuk değiştirecek. Burada yapacağımız diğer yatırımlar ve projelerle şehrin doğusu da batısı kadar cazip olacaktır” dedi.

Altepe, Kestel Köprülü Kavşağı’nın temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Bursa’nın en önemli noktalarından birinde inşa edilecek kavşağın, raylı sistem çalışmaları kapsamında, önemli bir problemi çözeceğini söyledi.

Kavşağın çevre ve altyapı yatırımları ile 20 milyonluk ek bir yatırım ile yapıldığını belirten Altepe, “Şehrin doğusuna, Bursa’ya yakışır güzel bir kavşak olacak. Bursa, gelişiyor. Şehrimizin doğusunda da büyük bir gelişim var ve bu gelişim, tüm şehirde sürerken, şehrin doğusundaki çalışmalar ile önümüzdeki aylar ve yıllarda Bursa, gerçekten kabuk değiştirecektir. Burada yapacağımız diğer yatırımlar ve projelerle şehrin doğusu da batısı kadar cazip olacaktır” diye konuştu.

Altepe, Bursa’nın “ulaşılabilir” bir kent olması yolunda çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Kestel ile Gürsu ile bölge büyük bir değişim içinde. Bu yatırımlarla bu değişim hızlı bir şekilde sürecek. Doğuya uzanan metro hattının inşaatı, ulaşılabilir bir kent olma yolunda günlük hayatımızın kolaylaşması için en önemli eserlerden biri. Bizler bu dönem, ‘Bursa, demir ağlarla örülecek’ dedik. İşte bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürdük. Geçtiğimiz yıl açtığımız üniversite etabından sonra aynı ihale içinde Mudanya’nın son hattı Emek’i de tamamladık ve planda, programda olmayan Kestel ve Gürsu hattının projelerine başladık. Bu projeleri de tamamladık. 8 kilometre uzunluğundaki 7 duraklı bu hat, ihaleye çıktı ve 15 yıllık TL kredi kullanıldı. Bunu sadece Bursa Büyükşehir kullanmış oldu. Bir daha da bu kredi verilmedi. Bu 15 yıllık ödemeli kredi ile bu hattın inşaatını gerçekleştiriyoruz.”

Yayaların da kullanabileceği kavşağın inşaatına, Bursaray Kestel hattının 6. istasyonu ile 7. istasyonu arasında başlandığını belirten Altepe, “Bu kavşak, 240 metre iniş rampası, 100 metre tünel kavşak, 191 metre çıkış rampasından oluşacak. Ortada 8 buçuk metre raylı sistem hattı, sağda ve solda yaklaşık 10’ar metrelik kara yolu hatları var. Tünel kısmı, 29 metre tek açıklıklı, 77 adet ön germeli prefabrik kirişten oluşmaktadır” dedi.

Altepe, bölgedeki yatırımlara devam edeceklerini vurgulayarak, altyapı yatırımlarıyla tüm ilçelerde en az 30’ar milyon liralık yatırım gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Törene, Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ve Ak Parti İl Başkanı Sedat Yalçın ile davetliler katıldı.

Kaynak : www.haberler.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s