Hızlı tren çalışmaları hızlandı

Hızlı Tren Projesi’nin ilimizdeki çalışmaları hız kazandı. Adnan Menderes Köprüsü’nün altına şantiye kuruldu, hummalı bir çalışmaya girişildi.
İstanbul- Ankara Hızlı Tren Projesi kapsamında ilimizde yapılan çalışmalara hız verildi. Adnan Menderes Köprüsü’nün altına şantiye kuran çalışanlar, sahil boyundaki raylarda şu günlerde hummalı bir çalışma yürütüyor. Rayların olduğu alan boşaltılarak hızlı trene uygun hale getiriliyor. Bildiği gibi Ankara ile İstanbul arasındaki demiryolu ulaşımını yaklaşık üç saate indirecek olan Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin Köseköy-Gebze kesiminin yapım çalışmaları nedeniyle tren seferleri 30 ay süreyle durdurulmuştu. Çalışmalar neticesinde Ankara-İstanbul arası 3 saate, Ankara-Gebze arası 2 saat 30 dakikaya inecek. Bu çalışmaların biran önce tamamlanması için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

ŞANTİYELER KURULDU

Ankara- İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattı’nın son halkası olan Köseköy-Gebze hattının temeli Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ın katılımıyla atılmıştı. Marmaray’la entegre olacak projenin 2013’te bitirilmesi hedeflendiğinden ilimizdeki çalışmalarda hız kazandı. Adnan Menderes Köprüsü’nün altına kurulan şantiye ile şehir içindeki çalışmaların çabucak bitirilmesi hedefleniyor.

Kaynak : www.mavikocaeli.com.tr

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s